Ana Sayfa Haberler & Duyurular Hayvan pazarında ilaçlama ve dezenfektasyon çalışması

Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince hayvan pazarında ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirildi.

Bolu’da her gün onlarca büyükbaş ve küçükbaş hayvan alım-satımının gerçekleştiği hayvan pazarında ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışması yapıldı.

Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında hayvan pazarındaki kapalı ve açık alanlar ile rögarlar belediye ekiplerince ilaçlanarak dezenfekte edildi.

Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden çalışmalara ilişkin yapılan açıklamada, hayvan pazarında gerçekleşen ilaçlama ve dezenfekte operasyonlarının başarıyla tamamlandığı aktarıldı.

Müdürlük, rutin çalışmalarına ilişkin yaptığı bilgilendirme ise halk ve hayvan sağlığına yönelik faaliyetlerin aralıksız sürdürüldüğünü belirterek; şehir merkezindeki tüm camilerin abdesthane, tuvalet ve lavabo gibi ortak kullanım alanları düzenli olarak dezenfekte edildiğini, karasinek ve sivrisinekle mücadele çalışmaları kapsamında yaklaşık bin noktada sisleme çalışması yapıldığını, köylere yönelik çalışmalar kapsamında da 15 köyde ahırlarda şerit uygulaması yapıldığını, diğer köyler için çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Açıklamada ayrıca, yaz aylarında insanları rahatsız eden uçkunlara yönelik çalışmaların da 1 Mart itibariyle başlatılacağını, bu kapsamda meşe ve çınar ağaçlarının ilaçlanacağını duyurdu.

 

 

 

 

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish